Obserwatorzy

czwartek, 30 maja 2013

22/13 Święto Bożego Ciała... początek kolejnego weekendu ...

Dzisiaj dzień Świąteczny, więc i czasu nieco więcej :) na wypoczynek, przyjemne zajęcia i zwykłe lenistwo... A ja czasem kocham nicnierobienie :))) Pogoda nawet dość fajna, ciepło i nawet nieco słoneczka na niebie. Co prawda z rana przeszła burza z piorunami i deszczem, ale ... już po :) Uwielbiam zapach skoszonej trawy po burzy, a akurat wczoraj na osiedlu było wielkie koszenie trawników więc upajam się moim ulubionym zapachem :)
Ostatnio zrobiłam tez karteczkę urodzinową ... tym razem w błękitach i zieleniach.
Wszystkim dziękuję za odwiedziny i życzę miłego świętowania w ten przedłożony weekend ... pogody ducha i słoneczka :)


niedziela, 26 maja 2013

21/13 Dzień Matki w Polsce...

Dziś święto wszystkich Mam w Polsce... choć sama jestem mamą, to również dla mojej mamy i wszystkich innych Mam, mam wierszyk :)

Z okazji Twojego dnia Mamo.
Za wczoraj i dziś, zawsze tak samo,
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem
zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności.
Za wszystkie dla mnie trudy i starania
składam Ci dzisiaj podziękowania. 

W prezencie dla mamy, która namiętnie rozwiązuje krzyżówki zrobiłam przybornik na ołówki i długopisy... Wystarczyły rolki po ręcznikach i papierze, sznurek ogrodniczy, kawałek taśmy i kilka różyczek z pianki, bo sa trwalsze niż papierowe... i gotowe :)
Prezent bardzo się mamie podobał ... najważniejsze ze jest użyteczny... mama nie lubi nieprzydatnych rzeczy :)))
Skończyłam też wyszywanie japońskich dzieciaczków, dla koleżanki... będą wmontowane w kołderkę dla małej dziewczynki :) 


To tyle na dzisiaj... dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam wszystkich cieplutko ... mimo, że za oknem niezbyt majowa pogoda :)

niedziela, 19 maja 2013

20/13 Soneczna niedziela...

Piękny dzień... ciepły i słoneczny... pogoda jak w lecie choć to dopiero maj :)
Robione przeze mnie kwiatki doczekały się karteczki... tym razem dla dziewczynki i na okrągło, jest słoneczna jak dzień za oknem :)


 

A przy okazji pokarzę jak kwitną moje kaktusy... ich kwiaty są piękne choć ulotne, bo zaledwie są w pełni rozwinięte przez 2 dni.


 
 
Na dziś to tyle ... Dziękuję za odwiedziny i życzę wszystkim miłej niedzieli i udanego tygodnia :)

środa, 15 maja 2013

19/13 Papierowe różyczki - krok po kroku.

Kartki wyjechały wraz z córcią... odzewu jeszcze nie ma, czy się podobały :) A ja siedzę i robię mini kwiatuszki do kolejnych kartek :)
Zakupiłam dziurkacz 1,5 cm - kwiatuszek i wycięłam z kolorowego papieru do xero 6 sztuk.Pięć kwiatuszki złożyłam na połowę
Następnie cztery kwiatuszki jeszcze raz na połowe, a piąty na trzy części... i tyle :)


Tera idzie w ruch klej Magik i smaruję nim szusty kwiatuszek, a następnie przyklejam po kolei jeden za drugim cztery kwaituszki złożone na cztery części ... o tak :)


Na koniec do środka wklejam ten kwiatuszek złożony na trzy części... i gdy klej jeszcze mokry za pomocą dłutka kulkowego rozchylam nieco płatki i dociskam tak by powstał taki kwiatuszek ...:)


 Po wyschnięci kleju kwiatuszek jest sztywny, trwały i gotowy do umieszczenia na kartce... krawędzie można ozdobić tuszem, brokatem lub czym kto chce...


Na dziś to tyle... może komuś się przyda taki mały kursik. Przesyłam pozdrowienia wszystkim odwiedzającym :)

czwartek, 9 maja 2013

18/13 Czwartkowy,majowy wieczór...

Pięknie dziś było... słonecznie, ciepło i bezwietrznie, jak w lipcu :) Ja właśnie skończyłam jak na razie ostatnie karteczki dla córci, tym razem ślubne... i jak zawsze dopóki nie dotrą do zamawiających będę się zastanawiać czy się spodobają :) 
Pozdrawiam słonecznie i życzę ciepełka ... jak w lipcu :)))

wtorek, 7 maja 2013

17/13 Wtorkowy majowy wieczór...

Wreszcie ciepło... córcia przyjechała, więc oprócz wieczornych pogaduch kończę powoli zamówione karteczki... powstało kilka kolejnych ... tym razem urodzinowych.
Dla dwóch starszych pań...  
... z tą miałam jak zwykle najwięcej kłopotu... ciężko zrobić kartkę typową dla mężczyzny...

 
... i dla wielbicielki fantazji i błyskotek... Na dzisiaj to tyle... choć to nie koniec karteczek, zapewne w niedługim czasie pojawią się kolejne :) Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam cieplutko ... :)

sobota, 4 maja 2013

16/13 Maj, sobota... No i gdzie to słońce ????

Maj zaczął się u nas paskudnie... wbrew szumnym zapowiedziom o letniej pogodzie w maju... czyli jak zawsze... zapowiedzi sobie a życie sobie :)))
Ja w związku z tym zajęłam się swoimi ulubionymi robótkami, ostatnio najbardziej lubię kartkowanie :) Córcia poprosiła mnie o zrobienie kilku kartek dla swoich znajomych mieszkających na Wyspach Brytyjskich... stąd napisy w j. angielskim. Karteczki rocznicowe na 30 /perłowe/ i 40 /rubinowe/ gody. Fajnie, że ludzie są ze sobą tak długie lata mimo zawirowań współczesnego świata. Z przyjemnością więc robiło mi się te karteczki słuchając moich  ulubionych kawałków z tamtych lat :)))
Oto efekt tych moich poczynań ...

 
 
Licząc na poprawę pogody biorę się za następne karteczki... Dziękuję za odwiedziny, komentarze i Pozdrawiam cieplutko :)

środa, 1 maja 2013

15/13 Pierwszy majowy wieczór...

Witam i dziękuję za odwiedziny :)
Moja biedna maszynka BS nadal czeka na część zamienną ... mam nadzieję, że już niedługo :)
Ponieważ zima się skończyła, wyszłam na swój balkon i zaczęłam go nieco ukwiecać... lubię kwiaty, a że ogrodu nie posiadam... pozostaje mi jego namiastka na balkonie...


I już zrobiło się weselej...
Ponieważ koleżanki z forum dostały moje przesyłki... to mogę już pokazać co zrobiłam
Dla Pati... kartkę z mini koperta i calineczkami...

A dla Gosi ...ATC - taniec...

Tyle na dzisiaj... pozdrawiam cieplutko i życzę miłego wypoczynku oraz słoneczka :)