Obserwatorzy

sobota, 30 kwietnia 2011

Polak Papież Jan Paweł II - Błogosławiony - 01.maj.2011...

Moje osobiste wspomnienia ...
Mając lat kilkanaście miałam okazję spotkać Kardynała Karola Wojtyłę podczas uroczystości poświęcania rozpoczętej budowy ówczesnego mojego Kościoła Parafialnego w 1971roku. Kościół Pana Jezusa Dobrego Pasterza to kościół parafialny, znajduje się w Krakowie na Prądniku Czerwonym. Zbudowany został w latach 1971-1979, w miejscu rozebranego kościoła drewnianego z 1923 r. Wtedy nie przypuszczałam nawet że ten człowiek zostanie Papieżem.... Dorosłam założyłam rodzinę i z własnymi dziećmi kolejny raz spotkałam Go na żywo  9 - 10 czerwca 1987 roku podczas III pielgrzymki do Polski gdy jako Papież  Jan Paweł II  był w Tarnowie mieście w którym mieszkam... a dziś będzie on Błogosławionym w  6 lat po Jego śmierci / papież Jan Paweł II umiera w Watykanie - kwietnia 2005 roku
Myślę, że to wielkie wydarzenie za sprawą wielkiego Polaka w historii całego chrześcijańskiego świata i chyba nie tylko...Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, 
czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. 
Jest równocześnie obdarowywany, 
obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością. 
(Jan Paweł II - Płock, 8 września 1991)  

sobota, 23 kwietnia 2011

Wesołego Alleluja !!!
Wszystkiego co najpiękniejsze 
życzę z okazji Świat Wielkanocnych
wszystkim przyjaciołom odwiedzającym mnie na blogu.

piątek, 15 kwietnia 2011

Piątkowo i przedświątecznie ....

Ależ mnie tu długo nie było !... Niestety czasem nie wszystko zależy od nas.
Na początek dziękuje pięknie wszystkim za odwiedziny i za życzenia zdrowia bo tych w moim przypadku nigdy za wiele ... Dziękuję!!!
Teraz też tylko wpadam na chwilkę pozaglądać gdzie co u kogo rozkwita na wiosnę  i zabieram się za przedświąteczne porządki. Nie miałam w tym roku zbyt wiele czasu a i fizycznych możliwości na radosną twórczość świąteczną , ale mimo to co nieco udało mi się zrobić.
Z dziećmi świąteczne króliczki z kaszy...
Dla znajomych kilka karczochów... było ich więcej ale zdjęcie zrobiłam tylko dwóm.
A poza tym zajmowałam się robieniem kartek które wraz z życzeniami świątecznymi  polecą do najbliższej rodziny i przyjaciół rozsianych po Polsce i Świecie.
Karteczki to kolorowy galimatias w nieznanej technice, którego motywem przewodnim jest jajko - symbol życia i Świąt Wielkanocnych. Jak widzicie użyłam różnorodnych "przydasiów": wzorków z wykrojników, serwetek papierowych z motywem jajka, kolorowych papierków do skrapbookingu ,kolorowych wstążeczek, kawałeczki sizalowego sznurka i stckersy jak się nad tą mieszaniną posiedzi to można coś wymyślić... mnie udało się wymyślić właśnie takie karteczki . Na dziś to wszystko, ale przed Świętami wpadnę na pewno by złożyć wszystkim życzenia.